WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.12.2021Bytom: Bądź eko! Podaruj choince drugie życie!

Już po raz czwarty Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zachęca do oddania po świętach swojego świątecznego drzewka.
 
Choinki można przywozić do Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A.
 
Przypomnijmy, że akcja Nie wyrzucaj choinki po świętach, to wspólna inicjatywa MZDiM i stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców Bytom. Corocznie na ten proekologiczny apel odpowiada kilkadziesiąt osób.
- W poprzednich edycjach drzewka podarowało nam już około 150 osób. Choinki najpierw hartowaliśmy w szklarni, a gdy zrobiło się cieplej, zasadziliśmy je m.in. na pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
 
Organizatorzy zachęcają do tego, by jeśli jest taka możliwość, przed przewiezieniem choinki do bazy zahartować ją, wystawiając na korytarz lub w garażu. Ważne jest, aby przywożone choinki były w doniczce i posiadały system korzeniowy. Drzewko nie może też być pożółkłe i wysuszone,  a jego wysokość nie powinna przekraczać 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy.
- Zachęcamy do tego by, jeśli jest taka możliwość, przed przewiezieniem do nas swojej choinki zahartować ją, wystawiając na korytarz lub do garażu - w miejsce, gdzie panuje niższa temperatura niż w domu, ale jest cieplej niż na dworze - mówi Paweł Wittich.
 
Choinki tradycyjnie można przywozić pod siedzibę Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A (obok kortów tenisowych). Drzewko należy zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu choinki. W dni robocze choinki będą przyjmowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Poza tymi godzinami, w weekendy można je zostawiać koło bramy. Pracownicy wniosą je na teren Zaplecza Technicznego i umieszczą w specjalnie przygotowanej szklarni.
 
Źródło: UM Bytom