WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.05.2021Bytom: Akcja #TrashChallenge już w ten weekend! Władze zachęcają: zadbaj o swoją okolicę!

Chcesz uporządkować swój kawałek Bytomia? Wyjść z domu i posprzątać teren wokół szkół, miejsc pracy czy ogródków działkowych? Dołącz do #TrashChallenge.
 
Akcję zaplanowano na przedostatni majowy weekend - 21 i 22 maja. W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 oraz w lokalu w Bytomiu przy pl. Sobieskiego 3, można złożyć formularz udziału w akcji, a także odebrać worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.
 
Wywozem i utylizacją śmieci zajmie się Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Zdjęcia z akcji zaprezentowane zostaną w wydarzeniu na Facebooku.
- Prowadzone od ostatnich dwóch lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że nie ma naszej zgody na zaśmiecanie Bytomia. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.
 
Worki i rękawiczki można odbierać w Biurze Promocji Bytomia od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Sprzęt niezbędny do rozprawienia się z odpadami będzie wydawany także w lokalu w Bytomiu w godzinach jego dyżurowania.
 
Wielkie wiosenne sprzątanie Bytomia - już się rozpoczęło. W ramach proekologicznej inicjatywy Wydziału Inżynierii Środowiska, którą wsparły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Leśnictwo Górniki, posprzątano odpady w zielonych zakątkach Stolarzowic, Górnik i Miechowickiej Ostoi Leśnej. Była to już kolejna akcja, w ramach której miasto zorganizowało kontenery na odpady porzucone w bytomskich lasach.
- Ilość zebranych odpadów podczas takich akcji społecznych potwierdza, że są one potrzebne, tak samo jak kampanie edukacyjne i apele, by nie zaśmiecać lasów - mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska UM.
 
I tak trzy kontenery o pojemności 7m³ wypełniły się oponami, starymi meblami, odpadami komunalnymi porzuconymi w lasach Stolarzowic, Górnik i Miechowic. Akcję udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolarzowicach, Nadleśnictwa Brynek oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach.
 
Źródło: UM Bytom