WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.03.2021Bielsko/Żywiec: Dostawiają łózka i otwierają oddziały dla chorych na COVID-19

Przybywa chorych na COVID-19. Na południu województwa zaczyna brakować łóżek w szpitalach, które próbują ratować sytuację.

W niedawno otwartym w Szpitalu Żywiec, uruchomiono oddział covidowy. Już dziś, pierwsi pacjenci - ci przywożeni w najcięższym stanie - zostaną podłączeni do 12. stanowisk respiratorowych.

- Od poniedziałku, szpital zapewni kolejne 30. łóżek z dostępem do tlenu. Utworzenie oddziału w żaden sposób nie zagraża pozostałym chorym - mówi rzeczniczka Szpitala Żywiec, Karolina Kocięcka:

Plik dźwiękowy: cov%20koc.mp3

Również oiom pod Szyndzielnią w Bielsku-Białej pęka w szwach.

- Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 56 łóżkami dla chorych na Covid 19. Od 13 marca, liczba ta zwiększy się do 79 - mówi rzeczniczka placówki przy Al. Armii Krajowej, Anna Szafrańska:

Plik dźwiękowy: cov%20koc2.mp3

(zdj.archiwalne - Szp. Woj. w B-B)

W ten sposób, szpital będzie mógł przyjmować chorych, których w tej chwili trzeba odsyłać do odległych placówek.

Dodatkowe miejsca na kardiologii zostaną otwarte w sobotę, ale nowych chorych przybywa w takim tempie, że Szpital Wojewódzki nie wyklucza poszerzenia oddział covidowego o kolejne sale i łóżka. Pacjenci zgłaszający się na planowe zabiegi okulistyczne są odsyłani gdzie indziej. 13 respiratorów na oiomie Szpitala Wojewódzkiego pracuje bez przerwy.  

 

 

 

Foto: Szpital Żywiec; Szpital Wojewódzki w B-B; Radio CCM