WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.12.2021Bielsko-Biała: Palił się dach ratuszaTakiego zakończenia ostatniego dnia pracy przed Świętami, nie spodziewali się ani urzędnicy, ani interesanci bielskiego magistratu. Na dachu zabytkowego ratusza, który właśnie przechodzi remont, pojawił się ogień i dym.

23 grudnia po godzinie 13.00 zauważono pożar na dachu bielskiego Ratusza, po północnej stronie, niedaleko wieży zegarowej. W wyniku natychmiastowej akcji straży pożarnej, ugaszono niewielkie ognisko pożaru w konstrukcji dachu, w remontowanej części poszycia.

- Pierwsze działania podjęli remontujący pracownicy. Następnie do akcji przystąpiła Państwowa Straż Pożarna i oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej – mówi naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Adam Caputa:

Plik dźwiękowy: tk_ratuszPoliSIe%20SET.mp3

Nikt z pracowników firmy remontowej, jak i Urzędu Miejskiego nie ucierpiał. Wszyscy pracownicy Ratusza zostali ewakuowani zgodnie z planem ewakuacji. Okoliczności powstania tego pożaru są ustalane przez policję, która również pojawiła się na miejscu zdarzenia.
 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej