WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

31.03.2021Bielsko-Biała: Paczki od Towarzystwa Brata Alberta

Jak co roku przed świętami, osoby potrzebujące otrzymują wsparcie od organizacji pomocowych. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspólnie z Kołem Bielskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przygotowały paczki na Wielkanoc.

W tym roku przed Wielkanocą przygotowano 500 paczek żywnościowych dla podopiecznych towarzystwa. Potrzebujący odbierają świąteczną pomoc 31 marca i 1 kwietnia w Kuchni Społecznej Brata Alberta przy ul. Legionów 16 w Bielsku-Białej.

- Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych i trudnych czasach. Pandemia jeszcze bardziej skomplikowała życie bezdomnych i potrzebujących. Jednak pomimo tej sytuacji stale znajdujemy ludzi, którzy otwierają swoje serca i dzielą się tym, czym mogą. Dzięki nim możemy obdarować biednych. Dziękuję za każdy odruch serca – mówi prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Piotr Ryszka. 

Prezes przypomniał, że towarzystwo pracuje nie tylko od święta, ale każdemu potrzebującemu pomocy okazuje ją codziennie.

– To wielka zasługa moich współpracowników, którzy każdego dnia są na pierwszej linii frontu. Kiedy inni się pozamykali, my działamy i za to przy tej okazji im serdecznie dziękuję - dodaje P. Ryszka.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej