WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.03.2021Bielsko-Biała: Najwięcej zakażeń w województwie. Pod Szyndzielnią kolejny oddział zamieniony na covidowyJuż trzeci raz w ciągu zaledwie 7 dni, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej dostawia kolejne łóżka dla chorych na COVID. Tym samym liczba miejsc dla zakażonych koronawirusem pod Szyndzielnią wzrosła do 125.

I nie wiadomo, czy na tym się skończy, bo nowe łóżka szybko się zapełniają, a chorych przybywa.

- Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dla pacjentów zakażonych koronawirusem, uruchomionych zostanie na oddziale laryngologii 20 łóżek. Oddział Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej od najbliższej soboty dostosowany zostanie wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. Pacjenci z chorobami laryngologicznymi będą odsyłani do innych placówek  – mówi rzecznik Szpitala, Anna Szafrańska:

Plik dźwiękowy: tk_2szpitCov%20SET.mp3Chorzy na Covid-19 stopniowo zajmują kolejne piętra szpitala pod Szyndzielnią. Najpierw, 13 marca, na VI piętrze przeznaczono dla nich kardiologię i dotychczasowy, 56-osobowy oddział covidowy rozrósł się do 79 łóżek. 15 marca kolejnych 17 łóżek z jednego odcinka ortopedii na IV piętrze również zaczęło zapełniać się zakażonymi koronawirusem. Teraz, od 20 marca, znajdująca się pomiędzy nimi, na piętrze V laryngologia w całości zamienia się w oddział covidowy.
Przez cały ten czas, na Oddziale Ratunkowym bielskiego szpitala, pełną parą pracuje 13 respiratorów.
W Bielsku-Białej i powiecie bielskim dzisiaj odnotowano najwięcej zakażeń w całym województwie! Na tysiąc dwieście testów, pozytywny wynik dało 520 próbek. 

Foto: Paweł Sowa/UMBB; arch. Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej