WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.01.2021Bielsko-Biała: "Dzisiaj jest czas, by wracać do pracy" apeluje Kongres Polskiego Biznesu

O otwieraniu lokali i powrocie do prowadzenia działalności mówią nie tylko w górach. Również  w Bielsku-Białej, lokalny oddział Kongresu Polskiego Biznesu wręcz namawia przedsiębiorców, by wracali do pracy.

- Nie trzeba bać się kontroli; sądy gremialnie zwalniają z odpowiedzialności przedsiębiorców którzy złamali lockdown -  przekonuje Konrad Podosek z Kongresu Polskiego Biznesu w Bielsku-Białej:

Plik dźwiękowy: kongr1.mp3

Kongres zapewnia, że ma do dyspozycji 30 kancelarii i pulę pieniędzy na pomoc prawną, dla tych, którzy otworzą swoje biznesy mimo zakazów. Uruchomił również zbiórkę środków na jednym z portali crowdfoundingowych. Jednocześnie apeluje o kulturalne traktowanie wykonujących swoje obowiązki policjantów i kontrolerów. A co z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa sanitarnego?:

Plik dźwiękowy: kongr2.mp3

Działacze Kongresu wierzą, że masowy powrót do pracy realnie postawi na nogi upadające branże, a rządowe tarcze pomocy – tylko pogłębiają inflację. Powołują się na przykład Szwecji, która nie zamknęła gospodarki i ma mniejszy bilans umieralności, niż Polska.

Zdaniem Kongresu Polskiego Biznesu, kryzys związany z utratą środków do życia w całej Polsce dotyka dwóch milionów osób. Dlatego przedsiębiorcy skupieni w tej organizacji liczą na masowe otwieranie lokali i powrót klientów. Między innymi, 1 lutego w całym kraju ma zostać otwartych tysiąc pięćset obiektów fitness.


 

 

Foto: Kongres Polskiego Biznesu w Bielsku-Białej;