WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.03.2021Atrium dla petentów. Oszklona poczekalnia powstanie w bielskim magistracie

Na wewnętrznym dziedzińcu budynku Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 6 trwają prace nad stworzeniem atrium. Powstająca tam przestrzeń ma ułatwić oczekiwanie osobom oczekującym na załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji UM.

W kolejce do okienka - w otoczeniu roślin, ławeczek i pod oszklonym dachem? Wygląda na to, że poczekalnia, która powstaje w nowych budynkach Urzędu Miejskiego w Bielsku, będzie wręcz zachęcać do odwiedzania magistratu.

- Obecnie osoby oczekujące na swoją kolej w budynku nr 6, muszą stać praktycznie w holu, który jest równocześnie korytarzem klatki schodowej, co jest mało komfortowe – mówi rzecznik Prezydenta Bielska-Białej, Tomasz Ficoń:

Plik dźwiękowy: tk_1atriumBB%20SET.mp3

Od kilku tygodni trwa zagospodarowywanie części dziedzińca budynku przy pl. Ratuszowym 6. Atrium stanowić będzie tzw. aneks istniejącego holu, umożliwiający swobodne i bezpieczne gromadzenie się klientów oczekujących na przyjęcie w Wydziale Komunikacji UM. Utworzenie poczekalni pozwoli wyprowadzić z sali obsługi klientów osoby oczekujące do punktu informacji, pobierające bilet uprawniający do obsługi oraz czekające na swoją kolej przyjęcia. Do poczekalni przeniesiony zostanie punkt/stanowisko informacji oraz biletomat.

Atrium będzie miało powierzchnię 50-ciu metrów kwadratowych i zostanie połączone specjalnym przejściem z pozostałą częścią budynku. Prace wykonawcze powinny zakończyć się w czerwcu.

 

 

 

 

 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: Paweł Sowa/UMBB