WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.03.2021A by piłka toczyła się gładko… zielenieje murawa na stadionie TS Podbeskidzie

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji naprawia murawę na Stadionie Miejskim. Kolejny mecz Podbeskidzie rozegra w Bielsku-Białej dopiero na początku kwietnia, do tego czasu trawa na boisku powinna odrosnąć.

Pierwsze mecze rozegrane w tym roku na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej cieszyły kibiców szczególnie ze względu na dużą poprawę gry piłkarzy TS Podbeskidzie. Jednak po tych kilku meczach okazało się, że murawa boiska nie jest w najlepszym stanie, w najgorszym był zacieniony fragment murawy od strony ul. Władysława Broniewskiego.

- 8 marca prowadziliśmy dosiew wgłębny na całej płycie boiska. W zakresie prac wykonano dosiewu wzdłuż i wszerz w tzw. szachownicę. Ściągnęliśmy do tego celu specjalistyczną maszynę, która nacina delikatnie murawę, wrzuca ziarno, a następnie wszystko przysypuje. Po wykonanym zabiegu nakryjemy murawę geowłókniną, aby wzmocnić efekt wzrostu trawy. Jednak jak i kiedy będziemy korzystać z geowłókniny, to będzie zależało od warunków pogodowy. Liczmy na słońce - mówi Rafał Fleszar, dyrektor BBOSiR.

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji sprowadził specjalistyczną maszynę do pielęgnacji murawy i wykonał dosiew wgłębny trawy. Wykonane zabiegi mają szansę diametralnie zmienić murawę boiska, zwłaszcza że piłkarze TS Podbeskidzie najbliższe mecze zagrają na wyjeździe. Kolejny mecz Podbeskidzie rozegra w Bielsku-Białej dopiero na początku kwietnia. Jeśli sprzyjać będzie pogoda, to do tego czasu stan murawy powinien ulec znaczącej poprawie.

 

 

Źródło: UM w BB; foto: Perfetto; Paweł Sowa/UMBB