WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.03.2021300 rowerów, 30 stacji – Gliwicki Rower Miejski powraca!

Konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A.i Roovee S.A. wygrało przetarg na zorganizowanie, zarzadzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów Gliwicki Rower Miejski w 2021r. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie umowa zostanie podpisana 6 kwietnia.

Konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. złożyło  najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów określonych w dokumentach zamówienia i wygrało przetarg na organizację systemu Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2021 r. Konsorcjum zaoferowało zorganizowanie i obsługę GRM za 951 405 zł.
W tym sezonie po Gliwicach będzie jeździło aż 300 rowerów miejskich, które będzie można pobrać i pozostawić na 30 stacjach zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta!

Planowany termin uruchomienia Gliwickiego Roweru Miejskiego to 1 maja. Sezon zakończy się 30 listopada

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana 6 kwietnia, a to oznacza, że majówkę możemy spędzić aktywnie - na Gliwickim Rowerze Miejskim!
System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji wyposażona będzie w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów.
Funkcjonowanie systemu uzupełni strona internetowa, na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Po Gliwicach będą jeździły głównie standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, ale będą też rowery typu tandem i cargo familijny.


www.gliwice.eu
Fot. materiały firmy Roovee S.A.