WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.08.202129 miesięcy zaciskania zębów, ale efekt, że... szczęka opada. Cieszyńska przez Bielsko - jak ekspresówka!

Koniec największej inwestycji drogowej w historii Bielska Białej. Ulica Cieszyńska - z wąskiej i zatłoczonej miejskiej uliczki - zamieniła się w czteropasową, ekspresową obwodnicę stolicy Podbeskidzia, która w kilka tygodni po oddaniu jej do użytku, oficjalnie podsumowała przebudowę Cieszyńskiej.

- Od podstaw wyremontowane zostało 4 km ulicy Cieszyńskiej i drugie tyle przyległych uliczek osiedlowych w sercu Bielska. Do świeżo wybudowanego ronda Niemena dołączyły 2 nowe ronda turbinowe  - przy Wapienickiej i Międzyrzeckiej - powstało 31 skrzyżowań i 13 zatok autobusowych - mówił na uroczystym otwarciu ulicy, inżynier projektu, Wojciech Dąbrowski z MZD:

Plik dźwiękowy: dabrowski.mp3

Budowniczy od początku ścigali się z czasem. Najpierw przeszkody formalne stawiali niektórzy mieszkańcy, o dwa lata opóźniając przekazanie działek. Prace ruszyły w styczniu 2019.

Ciężkie zimy, wiosenne powodzie i pandemia sprawiły, że zaplanowana na 20 miesięcy przebudowa trwała 9 miesięcy dłużej.

Ale Cieszyńska wreszcie jest otwarta. Zamiast 40-tu minut, przejeżdża się nią teraz 10-ktornie krócej. Przebudowa ul. Cieszyńskiej, ostatecznie kosztowała Bielsko 150 mln zł.

 

Foto: Radio CCM / MZD w Bielsku-Białej