WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.03.20211% zostaw w Gliwicach

Każdego roku o tej porze Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych nawołuje do oddawania 1% podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.

W Gliwicach jest w czym wybierać – miejscowe OPP skupiają się zarówno na działalności kulturalnej, sportowej, ekologicznej, jak i społecznej.  Niektóre pomagają osobom ubogim, chorym, niepełnosprawnym (m.in. poprzez zbieranie środków na leczenie), inne skupiają się na konkretnej grupie odbiorców, np. na pacjentach onkologicznych czy edukacji dzieci autystycznych.

JAKIEJ ORGANIZACJI PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

W tym roku mamy do wyboru 45 organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności. Ich lista znajduje się na stronie http://www.1procent.gcop.gliwice.pl .Pokazują one siłę oddolnych inicjatyw, których odbiorcami są mieszkańcy – niezależnie od płci, wieku czy statusu materialnego. Na liście gliwickich OPP znajdziemy m.in. organizacje odpowiedzialne za akcje charytatywne, zbiórki książek, popularne festiwale jazzowe czy turnieje taneczne. Wiele z nich na co dzień wspiera rozwój  najmłodszych: dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, małych piłkarzy, osoby zmagające się z cukrzycą czy będące pod skrzydłami rodzin zastępczych. Są również organizacje kombatanckie, dla których 1% to wsparcie finansowe na zakup leków czy środków medycznych, tak ważnych w ich wieku i sytuacji życiowej. Ten wachlarz lokalnych organizacji pozwala na znalezienie jednej, która z pewnością będzie nam odpowiadać – bo to podatnik decyduje, do kogo trafi jego 1%.

Jeżeli 1% nie zostanie rozliczony, należność otrzymuje Skarb Państwa. GCOP zachęca jednak, by wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać, by te pieniądze zostały w Gliwicach.

TO TAKIE PROSTE! SENIOR TAKŻE MOŻE!

Przekazanie procenta podatku dochodowego nie powoduje strat finansowych po stronie podatnika.  Najłatwiej i najszybciej to zrobić, wypełniając deklarację podatkową online. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Dokumenty można wypełnić na miejscu – np. podczas dyżuru PIT w Strefie Seniora przy ul. Studziennej 6, a także w dowolnych lokalizacjach GCOP, w godzinach ich funkcjonowania. Pamiętajmy bowiem, że 1% mogą również przekazywać emeryci i renciści! Wystarczy wypełnić specjalne oświadczenie PIT–OP.  Pracownicy GCOP chętnie Państwu w tym pomogą!

Najbliższy dyżur PIT odbędzie się 17 marca w godz. 14.00–16.00. Uwaga! Ze względu na sytuację pandemiczną obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 32/775-20-53

źródło:www.gliwice.eu