WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.09.2021 W Gliwicach sezon grzybowy w pełni....

Jedni znajdują, zamiast grzybów, niebezpieczne niewybuchy, inni gubią się w lesie – takie sytuacje zdarzyły się w Gliwicach.
 
W sobotni wieczór pod numer alarmowy zadzwonił 65-letni gliwiczanin, informując, że zgubił się w lesie. Popołudnie zamierzał spędzić na poszukiwaniu grzybów. Samochód pozostawił w Rudnie, lecz spacerując, całkowicie stracił orientację w terenie.
Dyżurny pyskowickiego komisariatu dodzwonił się do grzybiarza, lecz po chwili telefon mężczyzny wyłączył się (wyładowana bateria). Szybko powiadomiono rodzinę, a w rejon skierowano patrole i rozpoczęto poszukiwania. Po ponad dwóch godzinach, przed 22.00, mężczyznę odnaleziono w rejonie wsi Łącza.
 
Inna sytuacja związana z grzybobraniem miała miejsce w lesie w pobliżu jeziora czechowickiego. Tam grzybiarz natknął się na sześć niewybuchów niemieckich pocisków przeciwlotniczych kalibru 20 mm. Policjanci zabezpieczyli miejsce i wezwali saperów, a ci doszukali się w ziemi jeszcze 19 sztuk kalibru 45 mm. Wszystko zostało zabrane i zneutralizowane na poligonie.
 
źródło:www.gliwice.policja.gov.p