WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.02.2021 Pokazowy blok operacyjny i trakt porodowy w szpitalu w Pyskowicach

Kosztem ponad miliona złotych zmodernizowany został blok operacyjny wraz z traktem porodowym w Szpitalu w Pyskowicach. Teraz przyszłe mamy mają tu wspaniale warunki do rodzenia dzieci.

Przeprowadzenie modernizacji umożliwiły środki przyznane Powiatowi Gliwickiemu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Powiat otrzymał na ten cel  1 030 000 zł, z czego 1 012 898 zł stanowiło Finansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja została wsparta kwotą 26 820,41 zł ze środków własnych. Efekt jest wspaniały!

Pomieszczenia mieszczące się na drugim piętrze budynku głównego szpitala przeszły przemianę na miarę XXI wieku. Trakt porodowy wraz z zapleczem został przebudowany i zmodernizowany, tak by sprostać wszystkim zaleceniom Sanepidu – zarówno sanitarnym, jak i epidemiologicznym. Prace budowlane miały szeroki zakres: objęły przebudowę budowlano-konstrukcyjną, instalacje sanitarne, gazów medycznych, elektryczne, niskoprądowe, sygnalizacji przeciwpożarowej, co, wentylację i klimatyzację.

Wszystko to przyczyniło się do podwyższenia jakości świadczeń medycznych i warunków ich realizacji oraz bezpieczeństwa pacjentek. Dodatkowo troskliwie zadbano tu o wyposażenie pomieszczeń służących rodzącym paniom, tak że porody odbywają się teraz w naprawdę pięknych salach. Pacjentki mają do dyspozycji m.in. wannę, umożliwiającą przeprowadzanie porodów w wodzie. Są też m.in. świece, ładna tapeta i wygodne fotele, co stwarza domową atmosferę podczas porodów rodzinnych.

- Tę długo wyczekiwaną modernizację udało się przeprowadzić dzięki rządowym środkom – podkreśla starosta gliwicki Waldemar Dombek, który  wizytował Szpital w Pyskowicach, będący spółką Powiatu Gliwickiego. – Otrzymana dotacja stanowi bardzo duże wsparcie dla naszej placówki. Pozwoliła zmodernizować blok operacyjny i trakt porodowy, z którego korzysta oddział położniczo-ginekologiczny i noworodkowy szpitala.

Warto podkreślić, że oddziały te cieszą się dużym powodzeniem – jako miejsce porodu wybierają je nie tylko mamy z Pyskowic oraz sąsiednich miejscowości, ale także panie z odległych stron Polski, a nawet z zagranicy. Tylko w styczniu br. przyszło tu na świat ponad sto dzieci, co na niewielki powiatowy szpital jest bardzo dużą liczbą. Pacjentki cenią placówkę za fachową i troskliwą opiekę, a także kameralną atmosferę.

źródło:www.starostwo.gliwice.pl