WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.12.2021"Dziewiątka" wraca do Bytomia!

Na tę informację oczekiwało wielu mieszkańców Bytomia. W sobotę 18 grudnia ma zostać przywrócony ruch tramwajów linii nr 9 na terenie Bytomia.
 
Po dokładnie 20 miesiącach przerwy do bytomskich Szombierek wróci ruchu tramwajów. Te przestały kursować 18.04.2020 r., kiedy rozpoczęła się modernizacja torowiska w Rudzie Śląskiej Goduli. Wówczas trasa linii nr 9 została skrócona do pętli w Chebziu i rozpoczęła się przebudowa trasy popularnej dziewiątki po stronie rudzkiej. Modernizacja odcinka po stronie bytomskiej, biegnącego wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego rozpoczęła się nieco później; później też się zakończy. 
– Termin realizacji tej inwestycji określony jest na kwiecień przyszłego roku, jednak zarówno Zarządowi Spółki, jak i włodarzom Bytomia bardzo zależało na jak najwcześniejszym wznowieniu ruchu tramwajowego. Generalny wykonawca, firma Silesia Invest, dołożył wszelkich starań, by stało się to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i wszystko wskazuje na to, że to się uda – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.
 
Na zmodernizowanym odcinku wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego trwają jeszcze jazdy próbne i wykonywane są ostatnie prac koniecznych do tego, by móc rozpocząć obsługę liniową trasy. Pozostałe do wykonania prace mają być prowadzone już bez przerw w ruchu tramwajowym. 
 
Spółka Tramwaje Śląskie S.A. planuje wznowić ruch w Bytomiu Szombierkach od soboty 18.12.2021 r. Od tego dnia linia nr 9 ma kursować w relacji: Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia – Bytom pl. Sikorskiego. Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.
 
Źródło: Tramwaje Śląskie