WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.04.2020Złodzieje uaktywnili się w Gliwicach

Przedwczoraj przy ul. Styczyńskiego do mieszkania 80-letniej gliwiczanki weszła para przedstawiająca się jako pracownicy wspólnoty mieszkaniowej, wyznaczeni do sprawdzenia zużycia wody. Skradli portfel z gotówką w kwocie 700 zł.

 

Wczoraj, wykorzystując niezamknięte drzwi, do mieszkania przy ul. Łabędzkiej wszedł nieznany sprawca i skradł portfel z gotówką oraz dokumentami.

W nocy z 21 na 22 kwietnia z ul. Chemicznej w Gliwicach nieznany sprawca skradł zaparkowany samochód marki Jaguar F-Pace wartości 300 tys. zł.Przy ul. Błogosławionego Czesława włamano się do piwnicy, kradnąc przechowywane tam elektronarzędzia.


Wczoraj, 23 kwietnia około godziny 13.00 na ul. Ziemięcickiej, nieznany mężczyzna (ok. 40 lat, dobrze zbudowany, łysy, z czarną brodą, ubrany w niebieskie dżinsy, biały t-shirt, białe sportowe buty) wypchnął okno w piwnicy domu jednorodzinnego, po czym wszedł do jego wnętrza. Prawdopodobnie zaskoczony faktem, że właściciel był w środku, zbiegł, zabierając jednak ze znalezionego portfela 30 zł.


Dziś rano (24 kwietnia) pracownicy szkoły podstawowej przy ul. Jasnogórskiej ujawnili włamanie do sekretariatu. Sprawca lub sprawcy wybili szyby w oknie. Nie wiadomo jeszcze, co skradziono. Trwają policyjne oględziny.


Wszystko wskazuje, że złodzieje zaczynają grasować w naszym rejonie. Apelujemy o czujność sąsiedzką, informowanie policji natychmiast, gdy coś nas zaniepokoi. Szybkie powiadomienie nr 997 lub 112 realnie zwiększa szansę na ujęcie sprawców jeszcze na gorącym uczynku.


Prosimy też wszystkich mających jakąkolwiek wiedzę na temat wspomnianych zdarzeń o kontakt z gliwicką policją pod całodobowy numer telefonu 47 859 22 55.

źródło:www.gliwice.slaska.policja.gov.pl
fot.www.pixabay.com