WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.05.2020Zasady zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii


Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcamy wszystkich do korzystania z oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwce.pl; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.

Do odwołania nie są przyjmowane grupy zorganizowane, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie. Rekomendowane są płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek należy przesyłać mailem na adres: redakcja@muzem.gliwice.pl

Przed wejściem do Muzeum należy założyć środki ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum należy przemyć ręce płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecane jest również założenie rękawiczek jednorazowych.Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet. Podczas przebywania w obiektach muzealnych należy utrzymywać półtorametrowy dystans od innych osób czy to w kolejce do kasy, czy w czasie zwiedzania Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.

Ceny biletów pozostają bez zmian. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian. Na stronie www oraz profilu Facebook podawane są aktualne informacje związane z działalnością Muzeum w Gliwicach.Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Terminy otwarcia poszczególnych obiektów Muzeum

    12 maja - otwarcie Zamku Piastowskiego i Radiostacji Gliwice dla zwiedzających
    26 maja - otwarcie Willi Caro dla zwiedzających
    Do 31 maja - Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej nieczynne. Obsługa zdalna: centrum@muzeum.gliwice.pl i gliwice@silesia.travel
    Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich - pozostają nieczynne do odwołania.

W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; wystawa stała na parterze – 8 osób; wystawy czasowe na I piętrze – 10 osób. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

fot. Z. Daniec / UM Gliwice