WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.09.2020Zabrze: zainaugurowano budowę największego zakładu produkcyjnego na terenie tamtejszej strefy ekonomicznej

Weber-Stephen Products, amerykański producent wiodącej na świecie marki grilli, rozszerza swoją obecność w Europie. 
 
Firma rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Zabrzu. 
– Cieszymy się, że dzięki naszej nowej inwestycji będziemy mogli zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszych fanów grillowania na całym świecie, zwłaszcza w Europie, którzy zaufali wyjątkowej jakości naszych produktów i usług – powiedział Chris Scherzinger, CEO Weber-Stephen Products LLC. – Fabryka w Zabrzu to kolejny, kluczowy krok. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, rozpoczynając budowę w tym ważnym i niesamowitym mieście – dodał.
 
Prezes KSSE dr Janusz Michałek przypomniał, że dzisiejsze rozpoczęcie budowy to następny ważny etap na drodze do realizacji inwestycji. 
– Weber Stephen Products kupił działkę na terenie KSSE w Zabrzu w lutym 2020 r., a już dziś rozpoczyna budowę swojego pierwszego w Polsce zakładu. Inwestycja jest warta ponad 200 mln zł, a firma planuje zatrudnić ok. 300 pracowników – mówił prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE) dr Janusz Michałek. – Takie firmy, jak nasz nowy inwestor, to ambasadorowie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i regionu na świecie – zaznaczył.
– W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało osiem kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów, a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze. 
 
Z kolei wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w liście gratulacyjnym zwróciła uwagę, że historia Weber Stephen Products to wzór dla wielu przedsiębiorców. 
- Historia, którą śmiało możemy określić jaki American Dream w dziedzinie przedsiębiorczości i rozwoju firmy. Historia firmy, która zaczyna się niemal od przypadku, a dzisiaj stanowi międzynarodowy sukces – podkreśliła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. – Polska jest bramą do ekspansji na kolejne rynki dla najbardziej prestiżowych firm i ich marek, takich jak grille Weber. Życzę Państwu, aby ten zakład był wspaniałym początkiem wieloletniej i stale rozwijającej się współpracy – dodała.
 
W nowym zakładzie firmy Weber pracę znajdzie około 300 pracowników na różnych stanowiskach zarządczych, technicznych i operacyjnych. Otwarcie zakładu planowane jest na sierpień 2021 roku. 
 
Źródło: UM Zabrze