WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.12.2020Z pomocą lokalnym, klimatycznym księgarniom. Książka Na Telefon teraz również w Bielsku-Białej

Książka czy album to jeden z najbardziej popularnych prezentów pod choinkę. Więc jeżeli planujesz tego rodzaju zakup, to rozważ, czy nie można go dokonać u siebie, lokalnie i, co najważniejsze - bezpiecznie, w ramach akcji #KsiążkaNaTelefon.

Lokalne księgarnie to najczęściej małe firmy rodzinne. W przeciwieństwie do sieciówek, większość z nich - ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek - może nie przetrwać drugiej fali epidemii i lockdownu. Dlatego zainicjowano ogólnopolską akcję wspierającą tę branżę #KsiążkaNaTelefon. 

W ramach akcji #KsiążkaNaTelefon powstała lista lokalnych księgarń. Zamawianie w nich książek jest banalnie proste: należy wybrać księgarnię z listy na stronie ksiazkanatelefon.pl i skontaktować się z nią mailowo o dowolnej porze, telefonicznie lub przez media społecznościowe - w ciągu dnia pracy. Po poinformowaniu, że kontaktujemy się w ramach akcji #KsiążkaNaTelefon możemy zapytać o tytuł, którego poszukujemy, lub poprosić księgarzy o rekomendację. Można np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni! 

Wszystkie księgarnie biorące udział w akcji realizują wysyłki na terenie całego kraju. Księgarnie podlegają zaleceniom Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W naszym regionie w akcji #KsiążkaNaTelefon biorą udział m.in. księgarnia Klimczok w Bielsku-Białej i księgarnia Kornel i Przyjaciele w Cieszynie. W akcji biorą również udział liczne księgarnie z innych miast województwa – Katowic i Gliwic.

 

Źródło: UM w BB; ksiazkanatelefon.pl