WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.09.2020Z Gdańska do Bielska na rowerach, dla Rity i Kasi. Weekendowy wyczyn strażaków

Dali radę! 20 strażaków z Bielska Białej, w ciągu dwóch dni, przejechało na rowerach z Gdańska do stolicy Podbeskidzia. Po drodze zbierali pieniądze dla dwóch rowerzystek,  ciężko rannych w wypadku w Wilkowicach.

Kolarze-strażacy wyruszyli z Gdańska w sobotę. Trasa liczyła ponad 670 km. Poza krótkimi odpoczynkami, uczestnicy spędzili ponad 30 godzin na rowerach, przemierzając praktycznie całą Polskę aby pomóc Ricie Malinkiewicz i Kasi Konwie, które każdego dnia walczą o powrót do pełnego zdrowia.

Każdy z uczestników mógł dołączyć się na dowolnym etapie trasy i przebyć dowolną ilość kilometrów, wpłacając datek do puszki-bidonu, którą na trasie wiózł mł. bryg. Łukasz Trocki z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Gdańsku.  Ostatecznie pod Komendą Miejską Straży Pożarnej w Bielsku, w niedzielę po południu, dojechało 20 Cyklistów.

Kolarska akcja strażaków z Bielska odbywa się co roku. Zaczęło się od umówienia na wspólny trening na rowerach, potem przyszła myśl, że kręcąc kilometry można pomagać. Zbierając fundusze na pomoc różnym osobom, strażacy z Bielska wyjeżdżają w jeden z wrześniowych weekendów od czterech lat.

Akcję dedykowano już strażakowi Mateuszowi Maluszkiewiczowi, utytułowanemu kolarzowi Ryszardowi Szurkowskiemu oraz Karolowi Domagalskiemu. Ponadto, promowano bezpieczną jazdę na rowerze i zachowanie 1,5 m odstępu od wymijanych rowerzystów. Tegoroczne rowerowe wyzwanie uznali za najtrudniejsze ze wszystkich.

 

 

Źródło: KM PSP w Bielsku-Białej