WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.09.2020Władza wychodzi do ludzi. Punkt konsultacyjny na cieszyńskim Rynku

Namiot na Rynku to kolejna odsłona akcji konsultacyjnej pod hasłem „Pogadajmy o Cieszynie” – dyskusji z mieszkańcami na temat nowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta.

Oprócz toczących się codziennie spotkań z mieszkańcami on-line, dołącza Otwarty Punkt Konsultacyjny na płycie cieszyńskiego Rynku. Do końca września mają w nim dyżurować wszyscy burmistrzowie, naczelnicy wydziałów i inny pracownicy Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Już dziś od godziny 10:00 można było spotkać się z wiceburmistrzem Przemysławem Majorem, o 12:00 z Burmistrzynią Gabrielą Staszkiewicz, a o 14:00 z wiceburmistrzem Krzysztofem Kaszturą. Terminy będą na bieżąco aktualizowane w mediach społecznościowych oraz na stronie UM Cieszyn.

- Elementy takie jak krzesła, właściwie bardziej domowe niż biurowe, stolik, a nie biurko i kwiaty, miały tworzyć kompozycję, która nie tylko będzie estetyczna, ale przede wszystkim stworzy dobry klimat do rozmów – mówi Beata Sobik, pomysłodawczyni wystroju przestrzeni zorganizowanej na potrzeby tych konsultacji, zastępca dyrektora Miejskiego Zarząd Dróg w Cieszynie.

– Przede wszystkim zależy nam na przetestowaniu nowego pomysłu na współzarządzanie miastem oraz pomysłach mieszkańców na jego rozwój. Takie budzenie obywateli do działania to również główne kryteria Programu Rozwoju Lokalnego, w ramach których toczy się całe przedsięwzięcie – informuje wiceburmistrz, Przemysław Major.

W punkcie konsultacyjnym będzie można również spotkać przedstawicieli Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta oraz Wydziału Kultury i Promocji. Będzie można osobiście zapoznać się z postępami prac nad miejscowym planem zagospodarowania dla obszaru Śródmieścia oraz pozyskania informacji w sprawie uchwały krajobrazowej.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Cieszynie