WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.11.2020Wisła: Skoki przy pustych trybunach

Nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców skoków narciarskich, którzy chcieliby jechać do Wisły na inaugurację Tegorocznego Pucharu Świata. Zawody będzie można śledzić wyłącznie za pośrednictwem mediów. Wszystkie konkursy na skoczni imienia Adama Małysza zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Taką decyzję podjął, obradujący we wtorek, Komitet Organizacyjny Pucharu Świata w Wiśle. W spotkaniu udział wzięli również: Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła, Adam Małysz.

- Sytuacja, która aktualnie panuje w naszym kraju, a także wzrost liczby zakażeń, nie pozwalają nam podjąć innej decyzji jak ogłosić, że inauguracja Pucharu Świata odbędzie się bez publiczności. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, ale nie mamy innego wyjścia - mówi  Sławomir Rykowski, rzecznik prasowy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich WISŁA 2020:

Plik dźwiękowy: tk_1skokiBezPubl%20%20SET.mp3

Tradycyjnie rywalizacja w Pucharze Świata na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podzielona została na trzy dni. W piątek, 20 listopada 2020 roku rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Natomiast w sobotę odbędą się zmagania drużynowe.

- Na dzień dzisiejszy chęć udziału w zawodach zgłosiło 17 ekip. Z rywalizacji wycofali się tylko dwaj Francuzi. Nie mamy informacji, aby tę chwilę z udziału w zawodach zrezygnowały inne reprezentacje, oczywiście z zastrzeżeniem, że sytuacja w naszym kraju oraz innych państwach się nie zmieni - podkreśla Andrzej Wąsowicz, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Mimo wprowadzonych przez Międzynarodową Federację Narciarską ograniczeń, czyli udziału minimum sześciu zespołów na stracie konkursu drużynowego, w zawodach drużynowych w Wiśle możemy zobaczyć nawet 11 czy 12 zespołów, a gdyby wszyscy zgłoszeni zawodnicy dotarli do Wisły, to na starcie kwalifikacji stanie blisko 80 skoczków narciarskich.

Przygotowania do czwartej w historii inauguracji Pucharu Świata w Wiśle idą zgodnie z planem. Na chwilę obecną organizatorzy mają już wyprodukowaną wystarczającą ilość śniegu, która jest potrzebna do przygotowania obiektu. Do końca tygodnia będzie jeszcze trwała produkcja śniegu na zapas, aby istniały rezerwy w razie gdyby coś się wydarzyło, np. przyszedł halny.

 

 

Źródło: PZN; foto: wikipedia;