WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

16.11.2020Wisła: Bezpiecznie rezerwacje. Hotelarze chcą zachęcić turystów

Obowiązujący do 29 listopada lock down branży hotelarskiej to nie tylko kwestia zamknięcia kurortów na jeden miesiąc. Turyści przestali rezerwować pobyty na sezon zimo​wy i los wielu obiektów jest zagrożony.    

W połowie listopada kalendarz rezerwacji bożonarodzeniowych i sylwestrowych powinien być zapełniony, a i zimowe ferie tuż tuż. Tymczasem turyści boją się nie tyle o swoje zdrowie, co o pieniądze, bo nie wiadomo czy rząd nie przedłuży lockdownu i jak wtedy dochodzić od hotelarzy zwrotu zaliczek?

- A taki zwrot jest gwarantowany przez prawo, tylko mało kto o tym wie. Stąd akcja górskich kurortów pod hasłem "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19"  – mówi właściciel Rezydencji „Pod Ochorowiczówką” B&B w Wiśle, Wojciech Rozkoszny:

Plik dźwiękowy: tk_1bezpRezer%20SET.mp3

Na stronie bezpiecznerezerwacje.pl ogłaszają się tylko tacy hotelarze, którzy gwarantują zwrot zaliczki, jeśli rezerwacja z jakiegokolwiek powodu, związanego z koronawirusem nie dojdzie do skutku. Na stronie internetowej dokładnie też opisane są zasady takich rezerwacji i ewentualnych zwrotów.

Uczestnicy akcji „Bezpieczne rezerwacje…” zachęcają również do kupowania voucherów, które turyści mogą zrealizować w elastycznych terminach, a hotelarzom pomagają zachować płynność finansową. Partnerami akcji są m.in. miasto Wisła i Szklarska Poręba oraz Polskie Stowarzyszenie Wynajmu Krótkoterminowego.

 

 

 

Żródło: mat.pras. organizatorów akcji: "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19"