WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.10.2020Wilcze Doły 2022. 15 października ruszają konsultacje społeczne w Gliwicach

fragment prezentacji Pracowni 44STO
 
Jak powinien wyglądać zbiornik retencyjny powstający na fragmencie potoku Wójtowianka, czyli tak zwanych Wilczych Dołach? Czy ma tam dominować przyroda, łąki, krzewy i drzewa? Czy raczej powinno być to atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu z parkami, placami zabaw i miejscami do rekreacji?
 
Wyraź swoje zdanie, od 15 do 31 października oddaj głos w ankiecie. Prezydent Miasta Gliwice zaprasza do konsultacji społecznych.
 
ANKIETA BĘDZIE DOSTĘPNA OD 15 PAŹDZIERNIKA
 
Zbiornik retencyjny, który powstanie na potoku Wójtowianka od miesięcy jest obiektem gorących dyskusji. W kolejnych spotkaniach przedstawiciele miasta, biura projektowego oraz strony społecznej starają się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Szanując głosy mieszkańców, którzy wyrażają swoje przywiązanie do terenu objętego inwestycją prezydent Gliwic zobowiązał się do zagospodarowania terenu zbiornika w taki sposób, aby był on różnorodny przyrodniczo oraz nadal stanowił dla gliwiczan atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu.  Pracownia 44STO, która zaprojektowała m.in. modernizację parku Chrobrego oraz bardzo dobrze ocenianą koncepcję zbiornika na Ostropce, przygotowała dla zbiornika na Wójtowiance dwa warianty zagospodarowania – przyrodniczy i rekreacyjny.
 
Szczegółowy opis obu wariantów oraz przykłady możliwych do zastosowania elementów parkowej architektury i roślin prezentujemy poniżej.
 
WARIANT PRZYRODNICZY http://gliwice.eu/node/43100
 
WARIANT REKREACYJNY http://gliwice.eu/node/43101
 
Głos w ankiecie może oddać każdy mieszkaniec Gliwic, konsultacje potrwają od 15 do 31 października. Regulamin konsultacji został określony w Zarządzeniu nr PM-2873/2020 Prezydenta Miasta Gliwice z dnia 7 października 2020 r.
 
źródło: www.gliwice.eu