WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.08.2020Wakacje na finiszu. A może do Leśnego Parku Niespodzianek...!?

Są tu atrakcje, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu przyciąga całe rodziny.

Minęło 18 lat odkąd Paweł Machnowski, pasjonat zwierząt, otworzył dla zwiedzających własną wizję parku rozrywki, którą w pocie czoła, własnymi rękami wzniósł na południowym zboczu górującej nad Ustroniem Równicy.

„To 15 hektarów lasu i łąk, po których biegają zwierzęta. Te łagodne i bezpieczne, chodzą swobodnie wśród odwiedzających. Dzieci własnoręcznie je karmią; dla wielu to pierwszy taki kontakt z przyrodą”  - mówi Paweł Machnowski:

Plik dźwiękowy: machnowski.mp3

W najwyższym punkcie Parku ulokowano „Stację ptaków drapieżnych”. Furorę robią pokazy lotów drapieżników.

Bielik amerykański, o wszystko mówiącym imieniu Regan, nie lata z uwagi na trwający okres pierzenia się, ale i tak jest bodajże największą gwiazdą Leśnego Parku Niespodzianek.

„Na pokazach lotów ptaków drapieżnych pomiędzy publicznością szybują myszołowy, jastrzębie, pustułki – ale i tak każdy chce potrzymać na ręku lub chociażby sfotografować tego właśnie, dostojnego ptaka” – mówi sokolnik Michał Pszczółka:

Plik dźwiękowy: tk_1ptaki%20Ustron%20OBR.mp3

Leśny Park w Ustroniu, jako jedyny w Polsce, organizuje pokazy latających sów. Seanse lotów ptaków drapieżnych odbywają się codziennie, przez cały rok. W sezonie letnim od godziny 11:00 do 16:00.

Nie tylko zwierzęta przyciągają dzieci do parku. Jest tu dobrze wyposażony plac zabaw, ze zjeżdżalniami, tyrolką, głazem do wspinaczki i trampolinami; mini restauracja serwująca ciepłe posiłki; suchy basen z piłeczkami; 11 ruchomych ekspozycji w Alei Bajkowej.

Wśród odwiedzających Park trudno spotkać osobę – dużą czy małą – która wychodziłaby stąd niezadowolona. Chwilę wytchnienia znajdują tu również rodzice – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: tk_2Ustron%20Park%20SOND.mp3

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu jest czynny cały rok i przy każdej pogodzie w godzinach od 9:00 do 18:00.


Zdaniem prowadzących, epidemia nie odstraszyła miłośników przyrody, którzy całymi rodzinami, jak tak samo jak w poprzednich latach, przyjeżdżają na cały dzień zabawy wśród żywych i zażywających swobody zwierząt.

 

Foto: Radio CCM, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu