WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.09.2020W Wiśle znowu skaczą! Letni Puchar Kontynentalny trwa

18 i 19 września 2020 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbywają się jedyne tego lata zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na starcie każdego z konkursów indywidualnych zobaczymy 48 zawodników z 11 krajów.

Skoczkowie narciarscy po raz kolejny tego lata zjawili się w Wiśle, aby rywalizować w zawodach międzynarodowych. Po inauguracji cyklu FIS Grand Prix przyszedł czas na pierwsze i jedyne w sezonie konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Tego lata Wisła jest jedyny organizatorem najważniejszych zawodów w skokach narciarskich mężczyzn.

Na wiślańskim obiekcie zaprezentuje się dwunastu biało-czerwonych. Trener Michał Doležal powołał do składu naszej reprezentacji dziewięciu swoich podopiecznych z Kadry Narodowej Mężczyzn oraz trzech juniorów z Kadry Narodowej Młodzieżowej. 18 i 19 września o dobre rezultaty na Malince powalczą: Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Mateusz Gruszka i Adam Niżnik, który powraca do rywalizacji po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Przed rokiem to właśnie nasi skoczkowie zdominowali rywalizację na Skoczni im. Adama Małysza w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wówczas dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Klemens Murańka. W pierwszych zawodach drugie miejsce wywalczył Andrzej Stękała, a kolejnego dnia na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wąsek.

Po pierwszym dniu piątkowej rywalizacji miejsca na podium zajęli:

  1. Martin Hamann /Niemcy/
  2. Sander Vossan Eriksen /Norwegia/
  3. Anze Lanisek /Słowenia/

W sobotę skoki rozpoczną się o godz. 10:00 serią próbną, po niej o 11:00 – pierwsza seria konkursowa.

Tegoroczny Puchar Kontynentalny będzie historycznym z tego względu, że po raz pierwszy letnie zawody tego cyklu będą transmitowane przez ogólnopolską telewizję. Młodym skoczkom można również kibicować na żywo, pod skocznią. Bilety wciąż sa dostępne w Internecie. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną nie będzie prowadzonej stacjonarnej sprzedaży biletów.

 

 

Źródło: PZN