WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.09.2020Uroczystość odsłonięcia tablicy Piotra Wieczorka na Stadionie Miejskim w Gliwicach

W piątek, 25 września na Stadionie Miejskim w Gliwicach odbyła się ceremonia odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Piotra Wieczorka. Pamiątkowa tablica została umieszczona w holu głównym obiektu przy Okrzei 20.
 
Do wyjątkowego wydarzenia doszło w piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Gliwicach. W holu głównym obiektu sportowego przy Okrzei dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej Piotra Wieczorka, samorządowca i przyjaciela Piasta, a od 19 maja 2019 roku także patrona gliwickiego obiektu. W uroczystości udział wzięli: rodzina śp. Piotra Wieczorka, bliscy współpracownicy, pracownicy klubu a także grono partnerów i sponsorów Piasta Gliwice.
 
Piotr Wieczorek był wieloletnim samorządowcem, gliwickim radnym i wiernym kibicem sportu. Przez lata wspierał starannie Piasta Gliwice w drodze jego rozwoju. Był przy klubie w każdym czasie - w chwilach tryumfu, ale także w tych trudnych i gorszych chwilach. Zmarł 25 lutego 2019 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Był w przeszłości m.in. członkiem Zarządu Miasta Gliwice, natomiast od 20 listopada 2002 roku nieprzerwanie wiceprezydentem Gliwic. Od 19 maja 2019 został patronem Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Od dnia, w którym Piast zdobył pierwsze historyczne mistrzostwo Polski, obiekt przy Okrzei nosi jego imię.
 
Pamiątkową tablicę wykonał mistrz Pracowni Odlewnictwa w brązie. Katowicka firma została założona w 1959 roku przez artystę-plastyka Stefana Gaidę. (GKS Piast SA)
 
 
źródło, fot. UM Gliwice