WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.04.2020Uniwersytet Śląski tęskni za studentami [WIDEO]

Władze uczelni okazały ten fakt niezwykłą projekcją na budynku rektoratu przy ulicy Bankowej w Katowicach. Całość odbyła się w ramach akcji #UŚwspiera.
 
Projekcja była transmitowana online. Napisy wyświetlono po polsku i po angielsku. Gdy świat stanął w obliczu globalnego wyzwania, jakim jest pandemia koronawirusa, a od 1,5 miesiąca budynki uczelni są puste, Uniwersytet przeniósł się do świata wirtualnego. To wielkie wyzwanie dla pracowników, studentów i doktorantów - wielkiej wspólnoty Uniwersytetu, która wspiera się oraz niezmiennie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.
 
 
W ramach akcji #UŚwspiera przygotowywane są materiały, które mogą nam wszystkim ułatwić odnalezienie się w tej wyjątkowej, niełatwej sytuacji. Uczelniani eksperci opowiadają, jak radzą sobie z pracą zdalną, czasem wolnym i wyzwaniami, które jeszcze do niedawna nazwalibyśmy zwykłą, szarą codziennością. Podpowiadają, jak lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje. Opracowują zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną. Publikowane są materiały dla tegorocznych maturzystów. Udostępniają swoje artystyczne prace. Przygotowują trasy wirtualnych wycieczek po najbliższej okolicy. Zdradzają, co czytają, oglądają, piszą i czego słuchają w czasach kryzysu. Pomagają zrozumieć, z jakim niewidocznym przeciwnikiem walczymy i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.
 
WIDEO:
 
 
Źródło: Uniwersytet Śląski