WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.11.2020Tysiąc chryzantem na Starówce w Bielsku. Tak kolorowego listopada jeszcze nie było...

300 chryzantem zdobi Rynek i okolice katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej. To kwiaty, które od producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Miasto zadeklarowało chęć przyjęcia 1.000 chryzantem. Część z nim ozdobi centrum Bielska-Białej.

Po tym, jak w obawie przed jeszcze szybszym rozprzestrzenieniem się pandemii rząd zamknął nekropolie na czas listopadowych świąt, zadeklarował również pomoc producentom kwiatów i zniczy. Wykupione przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chryzantemy mogą przejmować miasta.

- Zadeklarowaliśmy chęć przyjęcia 1.000 chryzantem – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. - Jednak nie wiem, czy ostatecznie kwiatów nie będzie więcej, bowiem już pierwszego dnia producent, który miał zapłacone za 200 kwiatów, przywiózł nam 300.

Pierwsze dostarczone kwiaty zdobią Rynek i okolice katedry św. Mikołaja. Część z nich została posadzona, część ustawiona w kompozycje. Kolejna lokalizacja, w której staną chryzantemy, to m.in. plac Opatrzności Bożej – przed kościołem w Białej. Co do pozostałych, Wydział Gospodarki Miejskiej jeszcze nie podjął decyzji – na pewno chryzantemy trafią też na cmentarze i do miejsc pamięci – wszystko w zależności od tego, ile kwiatów ostatecznie trafi do miasta.

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej; foto: Paweł Sowa /UMBB