WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.10.2020Trzy brązowe medale dla Piasta na Mistrzostwach Polski!

W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Szpadzie. Kapitalnie spisali się na tych zawodach szermierze Piasta, którzy z tego dwudniowego turnieju przywieźli trzy brązowe medale. Na trzecim stopniu podium stanęli Damian Michalak i Bartosz Staszulonek (dwukrotnie) oraz Marcel Baś i Mateusz Nycz.
 
Mistrzostwa Polski Seniorów w szermierce zazwyczaj rozgrywane są w pierwszej połowie roku, ale ze względu na pandemię, turniej wyjątkowo odbył się w październiku. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom Piasta, aby po raz kolejny sięgnąć po medale w tych najważniejszych dla nich krajowych zawodach. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce wywalczyli Damian Michalak i Aleksander Staszulonek. W zawodach drużynowych nasz zespół w składzie: Marcel Baś, Damian Michalak, Mateusz Nycz i Bartosz Staszulonek też sięgnął po brąz.
– Mistrzostwa Polski to najtrudniejsze krajowe zawody. Zawodnicy walczą nie tylko o medale, ale też o stypendia, dzięki którym mogą potem trenować i startować. Kluby rywalizują o uznanie sponsorów. Każdy stara się przygotować jak najlepiej, a wiadomo, że w szermierce nawet dyspozycja dnia może sprawić, że się wygra lub przegra. Piast zdobył trzy medale i jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Mimo wszystkich trudności udaje nam dobrze przygotować się do zawodów i w każdym turnieju walczyć o najwyższe cele, co pokazują wyniki – tak podsumował turniej Maciej Chudzikiewicz, fechmistrz szpadzistów Piasta.
 
 
fot. piast.gliwice.pl
www.gliwice.eu