WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.01.2020To Oscar wśród nagród medycznych! Prof. Adam Maciejewski z nagrodą Godina

Prof. Adam Maciejewski to chirurg z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej doceniło go w dwóch kategoriach.

Otrzymał nagrodę Godina, czyli ojca chirurgii rekonstrukcyjnej oraz nagrodę za najlepszą operację 2019 roku. Ta najlepsza operacja to rekonstrukcja narządów szyi z jednoczesnym przeszczepem szpiku. Operację wykonał Maciejewski wraz ze swoim zespołem u 6-letniego Tymka, który teraz dochodzi do siebie i jest rehabilitowany.

Maciejewski na co dzień pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Jak mówi:

To czego świadkami są dziennikarze i opinia publiczna to tylko wycinek naszej codziennej pracy, poprawiamy to co możemy poprawić. W sytuacjach gdzie klasyczne metody na to nie pozwalają, pozwalamy sobie na innowację. To chorzy stawiają wyzwania i to pod nich dostosowywane jest to co robimy na co dzień.

Maciejewski został nagrodzony już trzeci raz. Za pierwszym razem prof. Adam Maciejewski dostał nagrodę za przeszczep twarzy u pana Grzegorza, który uległ wypadkowi, gdy zraniła go maszyna do cięcia kamieni.

Mówi prof. Adam Maciejewski - chirurg z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Plik dźwiękowy: na_strone%CC%A8_prof%20.mp3