WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.11.2020Tężnia w Brennej-Leśnicy. Ledwo otwartą trzeba było zamknąć, ale i tak warto tu przyjść!

Nowa atrakcja Brennej zdążyła nacieszyć spacerowiczów tylko kilka dni. Ze względu na przygotowania do sezonu zimowego i spodziewanych mrozów, tężnia w Leśnicy właśnie została wyłączona. Z parku można korzystać, ale na inhalacje u podnóża Równicy trzeba będzie poczekać do wiosny.

Od 13 sierpnia do 15 października 2020 roku. Gmina Brenna prowadziła inwestycję pn. „Budowa obiektów małej architektury (tężni solankowej) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Brennej przy ulicy Leśnica”. W ramach zadania wykonano tężnię solankową o konstrukcji drewnianej, z wypełnieniem słupa tężni tarniną wraz ze zbiornikiem na wodę solankową o pojemności 7500 l.

- Tężnia z miniparkiem została zlokalizowana na działce nr 2421/3 przy ul. Leśnica w Brennej. Obiekt tężni solankowej został wykonany jako wiata wolno stojąca na obrysie sześcioboku. – mówi wicewójt Brennej, Dariusz Jakubiec:

Plik dźwiękowy: tk_1teznia%20Brenn%20SET.mp3

W obrębie tężni wykonano ścieżki  spacerowe z kostki brukowej granitowej zapewniające dostęp do nowopowstałej tężni. Ponadto w ramach inwestycji zainstalowano urządzenia towarzyszące jak lampy solarne, stojaki na rowery, ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz urządzenie rekreacyjne w postaci stacjonarnego rowerka z ładowarką usb.

Koszt robót budowlanych wyniósł 318.570,00 zł brutto. Inwestycję dofinansowano ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

Źródło: Urząd Gminy w Brennej