WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.10.2020Teraz każde łóżko na OIOM-ie ma swój respirator. Nowy sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku

Wysokiej klasy respiratory, kupione z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dotarły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W sumie urządzeń będzie osiem.

Koszt jednego urządzenia to około 100 tys. zł. Dzięki tej inwestycji na wszystkich 15 stanowiskach oddziału dostępne są respiratory, posiadające niezbędne funkcje do wentylowania praktycznie każdej patologii układu oddechowego.
 

– W dobie pandemii, każdy kolejny respirator to szansa na uratowanie jeszcze jednego pacjenta - mówi rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Anna Szafrańska:
 

Plik dźwiękowy: tk_1respir%20SET.mp3

Na wszystkich stanowiskach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii będą obecnie wykorzystywane urządzenia tej samej firmy, które pracują w identycznym systemie i mogą być powiązane z zastosowaniem elektrycznej tomografii impedancyjnej (EIT). To znacznie usprawnia pracę personelu medycznego.

Urządzenia, które do tej pory znajdowały się na stanie szpitala, są mobilne i można je wykorzystywać na innych oddziałach.

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wymieniono również na nowoczesne łóżka dla pacjentów w Oddziale Intensywnej Terapii. W kwietniu Samorząd Województwa Śląskiego poinformował o przyznaniu 123 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafiają do 27 podmiotów medycznych w województwie śląskim. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z tej puli 3,4 mln zł.

Na rozdzieloną kwotę 123 mln zł składa się 105 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Kolejne 12 mln zł to środki z budżetu państwa. Pozostałe 6 mln zł to wkład beneficjentów.

 

Źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej