WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.12.2020Teraz albo nigdy! Na uratowanie życia Maciusiowi z Pszczyny zostało kilka dni!

Trwa dramatyczna walka o życie dla Maciusia Cieślika z Pszczyny. Chorujący na rdzeniowy zanik mięśni chłopczyk potrzebuje 9 milionów zł na najdroższy lek świata. Udało się zebrać już 7 milionów! Ale „Nie-Małemu Wojownikowi” zostało już dosłownie kilka dni…

Szansa na uratowanie trzyletniego Maciusia pojawiła się w maju, gdy w Europie i w Polsce dopuszczono amerykańską terapię genową na SMA. Warunkiem podania leku jest kryterium wagowe. Wtedy wynosiło 21 kg.

- Ale w październiku zmieniły się przepisy  – mówi mama Maciusia, Ewelina Czernecka:

Plik dźwiękowy: macC.mp3

Trwa dramatyczna walka z czasem. Akcja zbierania pieniędzy dla Maciusia Cieślika to największa zbiórka publiczna w historii Pszczyny. W licytacje świątecznych ozdób na Facebooku, dziesiątki akcji charytatywnych i zrzutki na różnych portalach pod hasłem DLA MACIUSIA CIEŚLIKA zaangażowało się 50 tys. ludzi.

Maciuś Cieślik właśnie skończył trzy lata. Waży najwięcej spośród wszystkich dzieci w Polsce, czekających na amerykański lek na SMA. Choroba jest śmiertelna. Na zebranie brakujących dwóch milionów złotych Maciusiowi i jego darczyńcom pozostało dosłownie kilka dni!!

- Udało się zebrac tak wiele! Żal odpaść z biegu o krok od mety. Ale bez totalnej mobilizacji darczyńców, mój synek nie przeżyje! - mówi jego mama.

Tutaj znajdziecie link do internetowej zbiórki pieniędzy, a tutaj więcej informacji o Nie-Małym Wojowniku z Pszczyny.

 

 

Źródło: UM w Pszczynie