WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.11.2020Teatr Zagłębia zaprasza do sieci!

Teatr Zagłębia na początku grudnia odda w ręce swoich widzów platformę VOD, na której będzie można oglądać m.in. spektakle transmitowane na żywo prosto z siedziby Teatru.
- Zapraszamy na powrót do Teatru – tym razem online. To dla nas bardzo ważne działanie zwłaszcza w okresie zawieszenia naszej działalności. Mamy nadzieję, że dzięki platformie utrzymamy kontakt z publicznością, której nam bardzo brakuje. Postaramy się, by widzowie poczuli „magię teatru” nawet na platformie cyfrowej – mówi Roksana Buchta z sosnowieckiej instytucji.
 
Już 1. grudnia udostępniony zostanie spektakl „Wróg – instrukcja obsługi” w reż. Justyny Sobczyk. Będzie to nagranie spektaklu, które dzięki Fundacji Kultury bez Barier i projektowi „Teatrosfera bez barier” zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.
 
Następne spektakle to już transmisje na żywo z sosnowieckiej sceny. W strefie online będzie można zobaczyć takie przedstawienia jak: „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala, „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej, „Horror szał” w reż. Jacka Jabrzyka, „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły oraz nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim „Ślub” w reż. Radosława Rychcika.
 
Zespół Teatru przygotował również specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, wzbogaconą o prowadzone zdalnie warsztaty do spektakli.
- Warsztaty mogą stać się uzupełnieniem lekcji polskiego czy godziny wychowawczej. Zajęcia będą prowadzone zaraz po zakończeniu transmisji spektaklu (ok. godziny 11:30), ale istnieje również możliwość indywidualnego umówienia się na inny termin. Dla grup kupujących bilet na spektakl warsztaty są bezpłatne. Jedynym warunkiem uczestniczenia w nich jest obejrzenie przedstawienia – opowiada Agata Kędzia, pedagożka teatru.
 
Repertuar oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej platformy VOD – www.vod.teatrzaglebia.pl, a także na stronie internetowej Teatru i jego profilu na Facebooku. 
 
Źródło: Teatr Zagłębia