WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.10.2020Szanujmy przyrodę- apelują ewangeliccy księża - nie zaśmiecajmy cmentarzy sztucznymi wieńcami

Coraz więcej sztucznych wieńców i kwiatów pojawia się na grobach. „Nie kupujmy ich” – zachęcają duchowni ewangelickiej diecezji cieszyńskiej.

- W ubiegłym roku pierwszy raz wyszliśmy z takim apelem – mówi ks. Alfred Borski z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie

Plik dźwiękowy: tk_1ekoEwang%20SET.mp3

Przeciętny cmentarz na Śląsku Cieszyńskim generuje koszty wywozu odpadów na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł rocznie. Ale nie chodzi o pieniądze. Ewangeliccy duchowni proszą, aby pielęgnując pamięć o zmarłych, nie zapominać o Bożym nakazie troski o przyrodę. Groby można udekorować nie tylko kolorowym plastikiem:

- A pieniądze lepiej wydać na cele charytatywne – kończą swój apel biskup Adrian Korczago i duszpasterze diecezji cieszyńskiej.

Na stronach www największej diecezji ewangelicko-augsburskiej w Polsce wkrótce pojawią się również wskazówki, jak godnie i bezpiecznie uczcić Święto Zmarłych, wobec zaostrzonych rygorów sanitarnych. W tym roku odwołano wszystkie nabożeństwa na cmentarzach. Dla pozostających w domach, dostępne są transmisje i nagrania nabożeństw m.in. z parafii w Skoczowie.

Foto: Pixabay.com; PEA w Skoczowie