WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.06.2020Świętochłowice: Trwa dezynfekcja żłobków i przedszkoli miejskich

W świętochłowickich placówkach edukacyjnych, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych trwają usługi dezynfekcji. Dodatkowo sukcesywnie badani są nauczyciele przedszkolni na obecność koronawirusa.
 
W Przedszkolu Miejskim nr 2, 4, 8, 12 i 13 wykonano w pomieszczeniach użytkowych budynku usługę dezynfekcji. W kolejnych dniach usługa dezynfekcji zostanie wykonana w Przedszkolu Miejskim nr 1, 7, 9 i 11. W żłobkach oraz klubach dziecięcych zostanie także przeprwadzona dezynfekcja. Dodatkowo w Przedszkolu Miejskim nr 3 trwają przygotowania do remontu podłóg w salkach - w chwili obecnej przedszkole jest wyłączone z użytku.
 
Nauczycielom Przedszkola Miejskiego nr 2, 4, 8 i 12 i częściowo w Przedszkolu Miejskim nr 13 wykonano testy na obecność koronowirusa. Sukcesywnie badani są nauczyciele z kolejnych przedszkoli.
- Dla nas bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa - zarówno no dzieci, jak i pracowników przedszkoli. Dlatego też przeprowadzamy dezynfekcję wszystkich placówek, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci. Robimy wszystko, aby bezpieczeństwo było zapewnione w 100% dla dzieci i pracowników – mówi Adam Trzebinczyk, zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice.
 
Na bieżąco dostarczane są także do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych środki ochronne związane z pandemią.
 
Źródło: UM Świętochłowice
Foto poglądowe: Pixabay.com