WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.04.2020Świętochłowice: Miasto przekazało szpitalowi respirator

W miniony piątek na Izbę Przyjęć świętochłowickiego szpitala trafił respirator wart blisko 75 tysięcy złotych.
 
Decyzję o zakupie ratującego życie sprzętu dla Zakładu Opieki Zdrowotnej w zamian za wiosenne nasadzenia bratków tuż po wybuchu pandemii podjął prezydent miasta, Daniel Beger. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią przekazanie sprzętu odbyło się przed siedzibą szpitala powiatowego. Respirator odebrali pracownicy Izby Przyjęć znajdujący się na pierwszej linii walki z koronawirusem. 
- Był to zakup pierwszej potrzeby. Często pacjenci przyjeżdżają na Izbę Przyjęć z niewydolnością oddechową. To rzecz niezbędna, która niejednokrotnie ratuje życie pacjentom, ponieważ pacjent podłączony do respiratora normalnie oddycha i ma szansę, żeby przeżyć - podkreśla Katarzyna Szerzyna, kierownik ds. opieki pielęgniarskiej.
 
Wysokiej klasy sprzęt został przekazany szpitalowi w trzy tygodnie od podjęcia decyzji o jego zakupie. Jak podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, taki wybór był dla niego oczywisty, a tempo realizacji decyzji godne pochwały.
- To kwestia zaangażowania wszystkich w mieście – począwszy od mieszkańców, którzy pozytywnie zareagowali na ten pomysł, przez pracowników szpitala i urzędu miejskiego oraz świętochłowickiej firmy, która ten sprzęt dostarczyła - mówi prezydent Beger.
 
Koszt respiratora, czyli przypomnijmy - blisko 75 tysięcy złotych, prezydent kwituje krótko: - Sprzęt, który ratuje ludzkie życie jest po prostu bezcenny.
 
Źródło: UM Świętochłowice