WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.10.2020Sosnowiec: w centrum miasta powstanie nowy skwer

Wśród zieleni, nowych ławek i gier terenowych – tak za kilka miesięcy mieszkańcy osiedla, u zbiegu ulic Warszawskiej, Piłsudskiego i 3 Maja, będą mogli spędzać wolny czas.
 
Mowa o terenie obejmującym 13 tys. m2, które znajdują się obok 11-piętrowych bloków, pomiędzy popularnymi „plastrami miodu” a skwerem z kotwicą. Zadaniem wykonawcy będzie zupełnie nowa aranżacja zieleni. Za „plastrami miodu”, w rejonie obecnych klombów, wykonanych z betonowych murków pojawią się rośliny ozdobne w postaci krzewów i bylin, a na samych murkach siedziska. Nie zabraknie również sadzonek, z których docelowo powstanie żywopłot. Obok betonowego boiska pojawi się ścieżka sprawnościowo-edukacyjna.
– Dzisiejszym 40-latkom i starszym osobom ścieżka będzie żywo przypominała nasze zabawy przy użyciu kredy – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Druga część inwestycji obejmuje stworzenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców w formie enklawy zieleni składającej się z nowych nasadzeń, elementów małej architektury i nowego układu alejek pomiędzy budynkami mieszkalnymi przy ul. Piłsudskiego 3 i 5 oraz przy budynku Warszawska 13.
 
Kolejnym etapem zmian będzie zaadoptowanie starego betonowego boiska, na którym również pojawi się przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu.
 
Źródło: UM Sosnowiec