WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.12.2020Sosnowiec: spore utrudnienia na ulicy 3-go Maja!

W dniach 10-11 grudnia 2020 r. nieprzejezdny będzie fragment ulicy 3 Maja na wysokości tunelu tramwajowego. Wyłączenie z ruchu związane jest z rozpoczęciem przez wykonawcę kolejnych prac.
 
Zakres prac obejmuje frezowaniu nawierzchni, regulacji urządzeń odwadniających, w tym studni kanalizacyjnych oraz z układanie nowej nawierzchni bitumicznej.
 
Objazd dla kierowców jadących przez DK94 od strony Dąbrowy Górniczej poprowadzony jest ulicami Braci Mieroszewskich, aleją Blachnickiego, z której następnie wjedzie się na 3 Maja. Podobne rozwiązanie zalecane jest dla kierowców jadących DK94 od strony Katowic. W tym przypadku kierowcy mogą jeszcze skorzystać z wcześniejszego zjazdu z DK94 w kierunku ulicy Północnej i następnie ulicami Frankiewicza i Prusa dojechać do 3 Maja.
 
Przypomnijmy, w tym roku wykonano pierwszą część remontu ulicy 3 Maja (kierunek DK94) na wysokości tunelu tramwajowego. Wykonawca usunął zapadlisko, wzmocnił konstrukcję tunelu oraz wykonał nowe bariery. Były to bardzo ważne prace, które pozwoliły na zabezpieczenie tej części tunelu na wiele lat. Pojawiła się także świeża warstwa asfaltu na półkilometrowym fragmencie trzypasmowej jezdni. Koszt prac to 3,3 mln zł.
 
Dzięki pozyskaniu dodatkowych pieniędzy, w tym roku zostanie wyremontowana jezdnia po drugiej stronie tunelu. Najważniejszym zadaniem wykonawcy, którym jest firma Ambet, jest wykonanie uszczelnienia przerw dylatacyjnych ścian oporowych tunelu, by woda nie wymywała gruntu nasypowego spod drogi.
 
Wzmocnione zostanie podłoże pod jezdnią tak, aby droga nie osiadała. Zamontowane będą również wzmocnione bariery energochłonne wzdłuż ściany oporowej torowiska. Po zakończeniu wszystkich prac ziemnych, na ponad 200-metrowym odcinku trzypasmowej drogi, ułożona zostanie nowa warstwa asfaltu. Warte prawie 2 mln zł roboty powinny zakończyć się do końca roku.
 
Źródło: UM Sosnowiec