WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.08.2020Sosnowiec: Rusza przebudowa Ostrogórskiej! Uwaga na utrudnienia!

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Z tego powodu przejazd przez tory kolejowe w rejonie ulicy Naftowej przez kilka pierwszych dni będzie utrudniony, a od 17 sierpnia niemożliwy.
 
Objazdy dla samochodów osobowych i komunikacji publicznej od 17 sierpnia poprowadzone będą przez ulicę Naftową.
 
Przebudowa ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy etapy - pierwszy ma już za sobą. W ubiegłym roku za 5,4 mln zł powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z budową 400-metrowego odcinka drogi.
 
Roboty na fragmencie od granicy z Mysłowicami do okolic przejazdu kolejowego potrwają do końca roku. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przebudową ulicy właśnie w okolicy przejazdu kolejowego. W dalszej kolejności roboty przeniosą się na pozostały fragment drogi. W tym przypadku ruch na drodze będzie mocno ograniczony.
– Skomplikowane prace obejmują nie tylko przebudowę samej drogi ale również całej infrastruktury podziemnej. Już dziś proszę wszystkich kierowców o wybieranie innej drogi, ponieważ ruch będzie mocno ograniczony – apeluje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.
 
Za kilka tygodni poznamy wykonawcę fragmentu drogi od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego.
– Przed nami ostatnia faza formalności i licytacja. W tym przypadku termin wykonania prac jest dłuższy, bo do połowy przyszłego roku – wyjaśnia prezydent Sosnowca.
 
Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją przy przedszkolu oraz  przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.
 
Źródło: UM Sosnowiec