WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.09.2020Sosnowiec: "Kasia" - nowy książkomat już działa!

Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Porąbka mogą już wypożyczać i oddawać książki, książki, filmy, audiobooki oraz płyty CD i gry planszowe przez całą dobę! Czeka już bowiem na nich książkomat o imieniu Kasia.
 
Urządzenie zostało zamontowane przy ul. Zagórskiej 3. Aby korzystać z książkomatu, wystarczy posiadać aktualną kartę biblioteczną. Wystarczy wejść na stronę Biblioteki Miejskiej lub zeskanować kod QR (ze swojej karty bibliotecznej), zalogować się do swojego konta i wpisać numer swojej karty oraz hasło.
Zalogowanie daje możliwość korzystania z całego księgozbioru Zagłębiowskiej Mediateki! – Każdy nasz klient może zamówić nie tylko książki, ale także gry planszowe, płyty CD, filmy i audiobooki. Czyli wszystko to, czym dysponuje cała nasza biblioteka. Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu codziennie w dni robocze, po godz. 15.00, a po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym zamówieniu, odbiorca będzie miał 72 godziny na jego odebranie – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.
 
Dalej trzeba postępować według kilku zasad:
  • Wybierz interesujący Cię dokument. Jeżeli wybrany przez Ciebie dokument ma status „dostępny”, wybierz „zamów”. Jako miejsce dostarczenia wybierz – „Książkomat PORĄBKA”. Nie zapomnij wysłać zamówienia.
  • Następnie otrzymasz e-mail lub sms z potwierdzeniem, że zamówiony dokument jest już dostępny w książkomacie.
  • Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu w dni robocze, po godz. 15.00.
  • Po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym na Ciebie zrealizowanym zamówieniu, będziesz miał 72 godziny na jego odebranie.
 
Możesz odebrać zamówione dokumenty o dogodnej dla Ciebie porze.
 
  • Aby wyjąć zamówiony dokument ze skrytki kliknij „odbiór” i przyłóż do czytnika kartę biblioteczną. Automatycznie zostanie otwarta skrytka z dokumentami. Po wyjęciu dokumentu zamknij skrytkę.
  • Aby zwrócić dokument kliknij „zwrot” i przyłóż kartę czytelnika.
 
Zeskanuj kod dokumentu czytnikiem znajdującym się na książkomacie i wciśnij „załaduj”. Otworzy się skrytka. Włóż dokument do skrytki i zamknij. Upewnij się, że skrytka jest zamknięta.
 
Jeżeli pojawią się problemy z zamówieniem dokumentu lub z zalogowaniem się do katalogu, można poprosić o pomoc bibliotekarza. Pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki chętnie pomogą pod nr tel. 534 868 481, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-15.00.
 
Źródło: UM Sosnowiec