WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.06.2020Sosnowiec: Będzie nowy oddział miejskiego żłobka

Będzie żłobek w Maczkach, umowa podpisana!
 
Od stycznia 2021 roku w sosnowieckich Maczkach będzie działał kolejny oddział Żłobka Miejskiego. Tym razem na wsparcie będą mogły liczyć rodziny z południowo-wschodniej części Sosnowca, bowiem oddział żłobka miejskiego powstanie w Maczkach w budynku SP 37 przy ulicy Skwerowej 21.
– Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który najpierw zajmie się projektowaniem a potem wykonawstwem. Chcemy od stycznia 2021 roku zapewnić opiekę nad blisko 60 dzieci -  wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Żłobek zostanie wybudowany nad segmentem w którym obecnie mieści się przedszkole.
 
Znajdą się tam trzy sale, kuchnia, zaplecze sanitarne i socjalne dla pracowników. Nie zabraknie również pomieszczenia w którym będzie można zostawić wózek, powstanie też szatnia, winda osobowa i kuchenna, a także taras. Zmodernizowany będzie również placu zabaw, by mogły z niego korzystać maluchy. Inwestycja za którą jest odpowiedzialna firma Agea Star z Sosnowca będzie kosztowała 2,1 mln zł.
– Utworzymy trzy grupy: dla dzieci od 20 tygodnia do 1,5 roku życia i dwie grupy od 1,6 do 3 lat. Udało nam się pozyskać 1,5 mln zł wsparcia z programu „MALUCH+ ”2020 - mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej. 
 
Warto pamiętać, że w lutym tego roku miasto uruchomiło największy oddział żłobka miejskiego przy ulicy Suchej, do którego uczęszcza 100 dzieci.
 
Przypomnijmy, że na koniec 2015 roku żłobek miejski mógł przyjąć 240 dzieci. Na chwilę obecną wliczając placówkę przy ulicy Suchej w siedmiu oddziałach Żłobka Miejskiego oraz dwóch Klubach Dziecięcych miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu oddziału w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538. W placówkach niepublicznych są kolejne 624 miejsca. Miasto wspiera również pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych na terenie Sosnowca dopłacając 500 zł do pobytu 600 dzieci.
 
Źródło: UM Sosnowiec