WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.12.2020Sosno wspiera Gastro na święta!

Nie wiesz gdzie kupić prezent? Nie masz pomysłu na obiad lub kolację ze znajomymi? Sosnowiec przychodzi Ci z pomocą. Razem wspierajmy lokalnych przedsiębiorców. Okres pandemii to bardzo trudny czas, m.in. dla osób prowadzących działalność gastronomiczną, ale też dla lokalnych przedsiębiorców. 
 
Sosnowiec chce ich wesprzeć i pokazać mieszkańcom, że dobrze zjeść można także „w dostawie/na wynos”, a zakupy u lokalnych producentów to również doskonały pomysł.
 
Lampki, bombki, prezenty - pora zacząć myśleć o obdarowaniu naszych bliskich. Wiemy już, że będą to Święta inne niż wszystkie. Także dla przedsiębiorców, którzy stoją przed nie lada wyzwaniem - okres największych zysków stanął pod znakiem zapytania. Z problemami boryka się także branża gastronomiczna, dla której ostatnie tygodnie to walka o przetrwanie. 
- To jest cios - kolejny w tym roku, a jeszcze po poprzednim branża się nie podniosła. Chcemy pokazać Sosnowiczanom, jaką ofertę mają nasi przedsiębiorcy oraz lokalni producenci - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.
 
W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Święta mogą wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle. Dlatego ważne, żeby podczas planowania świątecznych zakupów: prezentów, ozdób czy innych produktów bądź usług świątecznych, ale także posiłków pomyśleć o lokalnych przedsiębiorcach, dla których również jest to bardzo ciężki okres.
- W mediach społecznościowych mamy dziesiątki tysięcy osób, które każdego dnia czytają informacje o mieście. Od kilku tygodni przedstawiamy ofertę sosnowieckiej gastronomii. Nie każdy wie, że w Sosnowcu możemy zjeść naprawdę dobre rzeczy, a zamówienie odbywa się częstokroć bezkontaktowo. Znam wiele osób, które dzięki akcji "Sosno wspiera Gastro", zaczęły zamawiać choćby raz w tygodniu posiłki i bardzo chwalą sobie ofertę – dodaje prezydent.
 
Miasto chce nadal wspierać lokalnych przedsiębiorców. 11 grudnia rusza kampania reklamowa. Reklamy „Sosno wspiera Gastro” pojawią się w lokalnych mediach: w prasie, na stronach internetowych i w radiu, ale także w mediach społecznościowych i w przestrzeni publicznej (m.in. citylight). Warto śledzić, bo do wygrania będą także bony do sosnowieckich lokali.
 
W sumie, w akacji, bierze udział ponad 80 przedsiębiorców, jednak cały czas można do niej dołączyć. Wystarczy napisać:
  • prywatną wiadomość na profilu Sosnowiec Łączy (fb.com/miastososnowiec),
  • maila na adres sosnowieclaczy@gmail.com,
  • ofertę w grupie facebookowej Sosnowiczanie (fb.com/groups/sosnowiczanie). 
 
Pełna lista znajdzie się na Facebooku Sosnowiec łączy oraz na www.sosnowiec.pl 
 
Źródło: UM Sosnowiec