WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.10.2020Sosno wspiera Gastro!

Okres pandemii to bardzo trudny czas dla osób prowadzących działalność gastronomiczną. Sosnowiec chce ich wesprzeć i pokazać mieszkańcom, że dobrze zjeść można także „w dostawie/na wynos”.
 
Zgodnie z nowymi rządowymi obostrzeniami, powracamy do zasad z wiosny. Puby, restauracje i inne miejsca serwujące posiłki nie mogą na miejscu obsługiwać klientów. 
- To będzie dla nich cios - kolejny w tym roku, a jeszcze po poprzednim branża się nie podniosła. Chcemy pokazać Sosnowiczanom, jaką ofertę mają nasi przedsiębiorcy z branży gastronomicznej - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.
 
W mieście ruszyła akcja "Sosno wspiera Gastro".
- W mediach społecznościowych mamy dziesiątki tysięcy osób, które każdego dnia czytają informacje o mieście. Chcemy im przedstawić ofertę sosnowieckiej gastronomii. Nie każdy wie, że w Sosnowcu możemy zjeść naprawdę dobre rzeczy, a zamówienie odbywa się częstokroć bezkontaktowo  - dodaje prezydent Sosnowca.
 
Na czym będzie polegała akcja? Zbieramy informacje o lokalach, które będą serwowały posiłki „na wynos” w tym trudnym czasie. Gdzie się można zgłosić?
 
Wystarczy napisać:
  • prywatną wiadomość na profilu Sosnowiec Łączy (fb.com/miastososnowiec),
  • maila na adres sosnowieclaczy@gmail.com,
  • ofertę w grupie facebookowej Sosnowiczanie (fb.com/groups/sosnowiczanie).
 
Co powinna zawierać wiadomość? Nazwę miejsca, godziny otwarcia, w jaki sposób można zamawiać jedzenie (telefon, mail, aplikacje np. Pyszne.pl), co oferuje (w maks. 4-5 słowach, np. „hamburgery, steki, tradycyjna kuchnia”) i link do menu lub mediów społecznościowych.
 
Ofertę zamieścimy na Facebooku (w przypiętym poście, cały czas aktualizowanym), na stronie internetowej www.sosnowiec.pl w specjalnej zakładce „Sosno wspiera Gastro" oraz w Kurierze Miejskim (wydanie listopadowe). Aby trafić do „Kuriera”, oferta musi być przesłana do wtorku włącznie.
- Jest nas dziesiątki tysięcy. Jeśli raz na jakiś czas, zaledwie część z nas, zamówi jedzenie z naszych lokali, pomożemy im w tym trudnym czasie, aby w końcu, bez żadnych obostrzeń, spotkać się w ulubionym miejscu – mówi prezydent Sosnowca.
 
Wspierajmy sosnowiecką gastronomię. Sosno wspiera Gastro.
 
Źródło: UM Sosnowiec