WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.04.2020Śląscy "Rebelianci" nie marnują wolnego czasu! [WIDEO]

Silesia Rebels to najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego na Śląsku i w regionie, której początki sięgają 2006 roku.
 
Aktualnie drużyna pracuje nad pełnometrażowym filmem na temat działalności swojego klubu oraz niesamowitego wicemistrzowskiego sezonu 2019. 
- Sam pomysł stworzenia filmu chodził mi po głowie już od wielu miesięcy. W październiku 2018 roku, kiedy przejąłem klub, sytuacja nie należała do najprostszych. Zadłużenie klubu i degradacja do drugiej ligi nie dawały nam pewnej przyszłości. Dzięki funduszom z miasta Katowice oraz od innych sponsorów sytuacja zaczęła się klarować. Zakontraktowaliśmy trenera Johna Andersona z Texasu, rozgrywającego Julio Vazquesa z Meksyku oraz z ościennych klubów do drużyny dołączyło ponad 20 nowych zawodników z doświadczeniem, którzy uwierzyli w nasz plan i chcieli go wspólnie z nami realizować. Później zaczął się sezon, 9 wygranych pod rząd, finał i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czy jest szansa na lepszy scenariusz? - mówi, Jarosław Kopciuch, Prezes Zarządu Klubu.
 
Film Rebelianci: Powstanie, opowiada o pasjonatach, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków pracy, studiów czy rodziny, trenują futbol amerykański, nieraz ciężej niż niejeden zawodowy sportowiec. Niesamowite w tej drużynie jest to, że gracze pochodzą praktycznie z całej Górnośląsko - Zagłębiowskiej aglomeracji, jest to ponad 60 zawodników z 23 okolicznych miast i gmin m.in. takich jak Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Siemianowice Śląskie czy Dąbrowy Górniczej. Tworząc przez to jedną wielką rodzinę, która reprezentuje cały Górny Śląsk. 
- Wszystkie osoby, które szukają nowych sportowych wrażeń zapraszamy do spróbowania się w naszej drużynie. Mamy zawodników którzy ważą od 75kg do nawet 140kg. Bariera wiekowa również nie jest problemem, ponieważ najstarsi zawodnicy są grubo po “czterdziestce”. Osoby chętne, zachęcamy do kontaktu przez nasze media społecznościowe - dodaje Jarosław Kopciuch.
 
WIDEO:
 
Źródło: UM Katowice