WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.12.2020Sezon narciarski w Wiśle - wystartował!

3,2,1… start! sezon narciarski w Wiśle rozpoczęty!! Miłośnicy białego szaleństwa szusują już po Siglanym, godziny pozostały od otwarcia Soszowa, Nowej Osady i Skolnitego.

Dziś od 8:00 wystartował Siglany, od 17:00 dołączył do niego Soszów, a od jutra, od 8:00 otwarte będą Nowa Osada i Skolnity.  

- Po kilkudniowych mrozach warunki narciarskie są wyśmienite - mówi Karolina Cieślar ze Stacji Narciarskiej Skolnity Ski & Bike Park:

Plik dźwiękowy: 123.mp3

- W Wiśle nie tylko sztucznie naśnieżane stoki są białe. Znakomita pogoda,  sprawiła niespodziankę również miłośnikom narciarstwa biegowego - mówi Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu:

Plik dźwiękowy: 1234.mp3

Nie wiadomo, czy dobrej zabawy nie zepsują epidemiczne zasady bezpieczeństwa. Wszędzie, również w trakcie jazdy, trzeba zasłaniać usta i nos, a na stokach zachować duży odstęp. Kto nie chce stać w kolejkach po bilet, może skorzystać z uruchomionej właśnie internetowej platformy do zakupu karnetów Wiślańskiego Skipassu. Niestety, restauracyjne sale wciąż są zamknięte, a przekąski i gorące napoje trzeba brać na wynos.

Wszystkie uruchomione w ten weekend stacje narciarskie są oświetlone i można na nich szusować nawet do 22:00. Razem z miłośnikami białego szaleństwa, na stokach pojawią się narciarskie patrole policji, która oprócz bezpiecznej jazdy, będzie sprawdzać również, czy wszyscy przestrzegają rygorów sanitarnych.

 

Foto: Skolnity Ski & Bike Park w Wiśle