WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.11.2020Rząd nie zamknie wyciągów. Wisła: "To nie do końca rozwiązuje problem"

Stoki narciarskie będą zimą otwarte – przekazano po spotkaniu ministerstwa rozwoju z branżą narciarską. Ale jak przyciągnąć narciarzy, skoro gastronomia i hotele nadal mają być zamknięte – pytają w Wiśle.

Stoki maja być czynne, ale  tylko mieszkający w jednym domu lub mający wspólny nocleg albo wspólnie podróżujący do stacji narciarskiej, skorzystają z wyciągów bez ograniczeń epidemicznych.

- Takie ustalenie to krok w dobrym kierunku, ale nie do końca nas satysfakcjonuje – mowi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok:

Plik dźwiękowy: afee.mp3

Spośród wszystkich miejscowości Beskidzkiej Piątki to właśnie Wisła i Szczyrk najgłośniej oprotestowały zamierzenia rządu przedłużające lockdown branży turystycznej na okres bożego narodzenia i ferii. W Wiśle prawie 80 % mieszkańców pracuje w branży turystycznej i okołoturystycznej. W mieście działa 18 wyciągów i ponad 20 certyfikowanych szkółek narciarskich. Obecnie Wisła to także ponad 13 tysięcy miejsc noclegowych.

- Musimy walczyć o ten sezon zimowy, od tego zależy nie tylko gospodarka naszego miasta – mówi włodarz Wisły, który wspólnie z Wiślańską Organizacją Turystyczną i przedstawicielami Wiślańskiego Skipassu wystosował pismo do premiera z apelem o otwarcie również gastronomii i hoteli na sezon zimowy.

Jak wynika z komunikatu resortu rozwoju, warunkiem działania ośrodka narciarskiego będzie, by na jego terenie przebywała maksymalnie jedna osoba na 100 m kw., z wyłączeniem obsługi. Ponadto, zarekomendowano działania pozwalające na zachowanie odstępów między klientami w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego, np. odgradzanie szarfami, wyznaczanie "tuneli" dojścia, wyznaczanie punktów, w których mogą przebywać klienci.

 

 

Foto: Stacja Narciarska Skolnity Ski&Bike Park w Wiśle

 

Foto: