WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.09.2020Rowerem przez Bielsko bez zsiadania z siodełka? Mieszkańcy chcą spójnych ścieżekSpójny system rowerowych ścieżek nie tylko do rekreacji, ale do realnego przemieszczania się po Bielsku-Białej chcą stworzyć miejscy inżynierowie. Mieszkańcy sami mogą zgłaszać swoje pomysły.


Kosultacje trwają. Było spotkanie rowerowych aktywistów z inżynierami zarządu dróg w Bielsku i projektantami systemów ścieżek w innych miastach, a wcześniej – ankieta wśród mieszkańców. Mówi Marcin Burdziński wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg:

Plik dźwiękowy: sciezk1.mp3

Stolica Podbeskidzia ma już dosyć rozległą siatkę ścieżek rowerowych, budowanych zwykle przy okazji remontów ulic.  Teraz chodzi o to żeby pojedyncze fragmenty połączyć w spójny system, który pozwoli nie tylko wypoczywać na zielonych peryferiach, ale realnie dojeżdżać rowerem z osiedli do szkół, ośrodku zdrowia czy urzędów. Po drodze będą nowe skwery wypoczynkowe, stacje naprawcze rowerów oraz kolejne przystanki wypożyczalni roweru miejskiego.

Na stronach bielskiego MZD można jeszcze przez 2 miesiące składać zapytania i własne wnioski. Inżynierowie będą pisemnie odpowiadali. Docelowo,  w ramach projektu, ma powstać mapa kompleksu ścieżek w Bielsku - zarówno tych gotowych, jak i projektowanych, które będą systematycznie budowane przy okazji różnych miejskich inwestycji.

 

foto: Paweł Sowa/UMBB; rowerowe-bielsko.pl;