WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.09.2020Rondo Bielskiego Jazzu nabierze blasku przed "Zadymką"

Rondo Bielskiego Jazzu - skrzyżowanie ulic Grażyńskiego i Wałowej w centrum Bielska-Białej. Ma już nazwę,  ale jak będzie wyglądać, dopiero się okaże. Miasto ogłosiło konkurs na projekt.

 

Chodzi o widoczny, rozpoznawalny symbol „zimowej stolicy polskiego jazzu”, jak nazywają Bielsko-Białą miłośnicy „Bielskiej Zadymki Jazzowej”. Własne pomysły na rondo mają również przechodnie:

Plik dźwiękowy: rondo.mp3

Miasto dało pomysłodawcom wolną rękę. Na ogłoszony konkurs, do 27 sierpnia, wpłynęło 15 rozmaitych koncepcji; od  luźnych opisów po multimedialne wizualizacje – proponowano w nich m.in. instalacje muzyczne, uruchamiane ruchem pojazdów. Na razie wygrywają dwa kierunki - wystylizowany napis lub pomnik znanych jazzmanów. Na razie – ponieważ miasto ogłasza dogrywkę i czeka już na profesjonalne projekty plastyków z całego regionu.

Koszty pokryje miasto oraz – ewentualnie – sponsorzy. Rondo Bielskiego Jazzu w ostatecznym kształcie ma być gotowe na inaugurację kolejnego Lotos Jazz Festival „Bielska Zadymka Jazzowa 2021” w marcu przyszłego roku. 

 

 

Foto: UM w BB/ Fb: Rondo Jazzu